пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

Чому у звичайних людей спеціальність "Географія" асоціюється лише зі столицями країн та подорожами?

Тому, що географія тривалий час була суто описовою наукою без серйозних теоретичних узагальнень та прикладних заходів, які б приносили користь суспільству.
Фізика ж, навпаки, була переважно теоретичною, плюс виходила на розв'язання конкретних проблем життя людей. Географія такому статусу завдячує Геттнеру, Гумбольдту, Драбберу, Семенову Тянь-Шанському та ін. (більш детально про це у мене в блозі "Гуманістична парадигма географії"). Тому, до географії збереглось таке поверхневе ставлення як до науки про опис земної кулі, або, як каже В. В. Стецюк, про "пуки і опуки земної поверхні".
Зараз географія намагається вийти на розв'язання конкретних проблем. Але нішу займають економісти, соціологи, останнім часом екологи та ін.
Що робити? доводити свою правоту, відстоювати географічне знання, мати більш тісний зв'язок з міжнародною географічною думкою, де подібні питання вже на стадії вирішення, де географів визнають як носіїв важливих знань, де їм присуджують нобелівські премії (Поль Кругман, 2009). Це вже крок, важливий. Це початок визнання географів.

Немає коментарів:

Дописати коментар